Infrapanely

Jaký zvolit výkon a velikost infapanelu?

O vhodném výkonu panelu rozhoduje účel, pro který panel pořizujete. 

 1. Vybíráte infrapanel pod stůl, aby Vám nebylo chladno od nohou? Vyberte si z těchto infrapanely ECOSUN K+ podle velikosti pracovního stolu. Výkon bude v rozsahu od 100 do 400W v závislosti na velikosti komfortní zóny pod pracovním stolem. Rozměr panelu je 32cm x 50-150cm. Doporučujeme alespoň 200W.
 2. Řešíte zónové přitápění v kanceláři, skladu nebo v křesle u televize? Pak je pro Vás vhodný výkonný infrapanel ECOSUN 750 IKP a ten umístit na stěnu 1 - 2m od místa kde teplo potřebujete. Panel lze umístit i na podpěry a umístit jako volně stojící.
 3. Topné panely mají sloužit jako hlavní zdroj tepla. Obvykle se doporučuje 40-90 W na metr čtvereční podle izolačních vlastností stavby. Například pro místnost o velikosti 10 m² by byl potřebný výkon 400-900 W. Velmi dobře zpracované výhřevnosti jednotlivých panelů a další podrobné parametry -> infrapanely.

Rozdělení infrapanelů podle typu:

 1. Infrapanely podle umístění
  1. Nástěnné infrapanely
  2. Stropní infrapanely
  3. Volně stojící infrapanely na nožičkách
 2. Infrapanely podle teploty povrchů
  1. Nízkoteplotní (80 - 130°C) určené pro vytápění bytových a kancelářských prostor
  2. Vysokoteplotní infrapanely určené pro průmyslové aplikace (výrobní haly, sklady,..) instalační výška alespoň 3,5m

Z jakého materiálu jsou infrapanely vyrobeny?

Infrapanely jsou k dispozici v různých materiálech, včetně skla, kovu a keramiky. Vyberte si panely podle estetického vzhledu. Funkčně jsou infrapanely shodné.

Řízení teploty

Infrapanel nemá vestavěný termostat. Vždy je nutné ovládat pomocí externího termostatu. Vhodnější jsou programovatelné termostaty s možností nastavení teplot v určitých časech a dnech.  To vám umožní nastavit optimální teplotu a snížit spotřebu energie.

Varianty termostatů:

Montáž

 1. ve vodorovné poloze ke stropu místnosti pomocí upevňovacího rámu nebo zavěšením na řetízky – lanka, při instalaci pomocí upevňovacího rámu je potřeba označit místa upevňovacích otvorů a rám připevnit pomocí hmoždinek ke stropu nebo konstrukci
 2. ve svislé poloze na stěnu vždy upevněte panel  na dvě hmoždinky s vruty a jen za horní dva úchyty, spodní dva úchyty slouží jako opora (montážní materiál zvolte podle typu stěny, není součástí dodávky panelu)

Úspory energie

Infrapanely patří mezi nejúspornější elektrická topidla.

Záruka

5letá prodloužená záruka. 
Není závislá na prodejci, tuto garanci poskytuje přímo výrobce všem kupujícím, kteří produkt instalují pro bytové účely a splní záruční podmínky.

Nezapomeňte také poradit se s odborníky a přečíst si recenze a zkušenosti ostatních uživatelů, abyste se ujistili, že vybíráte ten nejvhodnější infrapanel pro vaše potřeby.